10 przykazań rodziców

1. Nie próbuj zrealizować swoich zawiedzionych i często wygórowanych ambicji poprzez swoje dziecko .

2. Drużyna ma tylko JEDNEGO trenera, który za nią odpowiada i NIE WYWIERAJ na nim nacisku.

3. Nie jesteś menedżerem Chelsea Londyn czy FC Barcelona, a Twój syn nie jest profesjonalnym piłkarzem. Nie krzycz i nie skacz przy linii autowej, Twoje dziecko tego nie potrzebuje - wystarczy ze trener skacze i krzyczy : )

4. Powodem, dla którego Twój syn gra w piłkę nożną jest zabawa.

5. Rolą rodzica w edukacji sportowej jest POMOC dziecku poprzez zachętę, cierpliwość, zrozumienie, zaufanie, pochwały, oklaski, słuchanie i wykazywanie zainteresowania .

6. Rozmawiaj z dzieckiem przed i po meczu. Nigdy nie mów " strzel gola " czy " musisz wygrać ". Zamiast tego powiedz np. " zagraj najlepiej jak potrafisz i baw się przy tym dobrze ".

7. Nigdy nie zawstydzaj swojego syna z powodu występu, zdolności lub rezultatu meczu, w którym uczestniczył.

8. Nie stresuj dziecka, bądż mniej krytyczny. Twój syn potrzebuje twojego wsparcia, zaufania i wiary. Bez żadnych zbędnych oczekiwań będzie bardziej zrelaksowany.

9. Jeśli jesteś rodzicem, który krzyczy na swoje dziecko, bez przerwy podpowiada co ma zrobić, skacze przy linii bocznej, nerwowo się zachowuje , dyskutuje z sędzią, trenerem, ma jakieś zarzuty do zawodników, nie oznacza to, że jesteś złym rodzicem, ponieważ chcesz aby Twój potomek odnosił sukcesy. Ale Pamiętaj !!! Tym samym w niczym mu nie pomagasz, Tworzysz tylko sytuację nerwowości, która przenosi się na dziecko.

10. Nie zabieraj radości swojemu dziecku i nie kreuj go na siłę na mistrza. Traktuj z szacunkiem jego zaangażowanie i ciesz się każdym udanym zagraniem.