Aktualności

Zwycięskie żaki

• autor: mariuszkulak, 2011-09-16 20:00

W trzeciej kolejce Żaki ze Środy podejmowali na swoim obiekcie rówieśników z Unii Swarzędz.
Od początku spotkania to goście mieli przewagę i już w 2 min. bramkarz ze Środy miał dużo szczęścia, ponieważ piłka po silnym strzale z linii pola karnego trafiła w poprzeczkę, niestety w 4 min już tyle szczęścia nie było i po zespołowej akacji Żaków ze Swarzędza było 0:1 dla gości. W 7 min. Polonia skonstruowała trójkową kontrę – Kluczyński, Rozwora i Król, ten ostatni jednak nie wykorzystał dogodnej sytuacji do wyrównania co się zemściło w 8 min stratą drugiej bramki na korzyść Unii.

Po tej bramce zawodnicy ze Środy ruszyli do ataku i przewaga Unii Swarzędz robiła się coraz mniejsza. W 10 min. indywidualny rajd z piłką wzdłuż bocznej linii zrobił W. Król który dograł piłkę do A. Rozwory jednak ten z bliskiej odległości skierował piłkę nad poprzeczką. Chwilę później W. Król stanął sam na sam z bramkarzem ze Swarzędza, lecz lepszy w tej sytuacji okazał się golkiper gości. W 15 min ponownie W. Król znalazł się w dobrej sytuacji, lecz bramkarz obronił strzał wybijając piłkę wprost pod nogi A. Kluczyńskiego, który zaskoczony tym podaniem nie potrafił tego wykorzystać. W 18 min goście mieli już mniej szczęścia i Polonia zaczęła odrabiać straty, po pięknym dryblingu w polu karnym i strzale po długim słupku, W. Moroz wpisał się na listę strzelców. Minutę później Unia miała dobrą okazję do zdobycia trzeciej bramki, lecz dobrze spisujący się w tym dniu bramkarz Polonii, S. Łopatka obronił silny strzał z rzutu wolnego. W pierwszej połowie Polonia miała jeszcze 2 dogodne okazje do wyrównania jednak do przerwy wynik się już nie zmienił i Unia prowadziła 1:2.
Po przerwie Polonia bardziej zmotywowana do gry, od początku zaatakowała rywala co przyniosło skutek już w 28 min po silnym strzale A. Kluczyńskiego z linii pola karnego i był remis 2:2. Zawodnicy Polonii z minuty na minutę grali coraz lepiej i goście mieli problem z wyjściem z własnej połowy. W 33 min. M. Scholz chciał zaskoczyć bramkarza gości lecz strzał był za słaby. W 35 min W. Król sprytnie przelobował bramkarza Unii i Polonia prowadziła 3:2. W 37 min znów bramkę dla Polonii zdobył W. Król który z bliskiej odległości włożył piłę do bramki po świetnym podaniu wzdłuż pola karnego od A. Kluczyńskiego. w 42 min obrońca Polonii faulował rywala w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny którego jednak zawodnik ze Swarzędza nie wykorzystał po strzale w poprzeczkę. Chwilę później goście wyszli z kontrą 3 na 1 lecz W. Moroz świetnie się zachował w tej sytuacji, nie dopuszczając do straty bramki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i 3 pkt. zostały w Środzie co bardzo cieszy trenera, kibiców którzy licznie przybyli na ten mecz, a przede wszystkim samych zawodników.
W 4 kolejce młodzi Poloniści wyjadą do Poznania na mecz z tamtejszym Przemysławem.
Podbudowani zwycięstwem z Unią Swarzędz na pewną będą walczyć o kolejne punkty.