Żaki rozpoczęły ligę

• autor: mariuszkulak, 2011-09-03 20:00

W pierwszym swoim ligowym meczu, najmłodsza grupa prowadzona przez trenera Mariusza Kułaka przegrała na własnym boisku z drużyną Lider I Swarzędz. Żaki ze Środy ulegli gościom 0:13.

W5 minucie po raz pierwszy bramkarz ze Środy musiał wyciągnąć piłkę z bramki. Do przerwy było 0:7, a młodzi Poloniści mieli 2 dogodne sytuacje do zdobycia bramki, w 12 minucie okazji nie wykorzystał W. Król, a w 22 minucie szanse na wpisanie się na listę strzelców miał A.Kluczyński, lecz piłka uderzyła w poprzeczkę.

Po przerwie Średzkie Żaki zaatakowali przeciwnika i już w 26 minucie mogli zmniejszyć różnicę bramkową, jednak piękny strzał W. Moroza obronił golkiper ze Swarzędza. Chwilę później kontrę przeprowadzili goście po której kolejny raz piłkę z bramki musiał wyciągać S. Łopatka.
Poloniści mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, lecz dobrze grający cały zespół gości, radził sobie z atakami.
Mimo wysokiej porażki, trener jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy trenują ze sobą dopiero od miesiąca, a drużyna gości gra już od roku co było widać na boisku. Na pochwałę zasługuje Nasz bramkarz, S. Łopatka który w wielu sytuacjach ratował swój zespół przed stratą kolejnych bramek.

Skład: S. Łopatka, J. Kasprzyk, T. Norkiewicz, J. Maćkowiak, A. Kluczyński, W. Moroz, W. Król, A. Rozwora, K. Kusik, F. Wieland, M. Dziadek, F. Półrolniczak, A. Krotofil, M. Scholz, K. Cyka, M. Dolata, K. Frach, M. Dubiński