Sukces w Szczecinie - dzień 2

• autor: mariuszkulak, 2012-01-09 12:10

Na drugi dzień turnieju zaplanowane zostały mecze o miejsca 1-8 oraz 9-16.
Po sobotnich meczach Poloniści grupie A zajęli 1 miejsce a więc w niedziele walczyli dalej o miejsca 1-8 z drużynami z grupy B które zajęły miejsca 1-4. Były to drużyny Pogoni Szczecin, Chemika Police, Wart Poznań oraz Zawiszy Bydgoszcz.

Jako pierwszy mecz Poloniści zagrali z Chemikiem Police. Miał to być teoretycznie łatwy mecz lecz okazało się zupełnie inaczej. Mimo że Nasi zawodnicy stworzyli sobie wiele dobrych okazji do strzelenia bramki to nie zdołali jej jednak zdobyć, natomiast drużyna przeciwna zrobiła 1 akcje po której udało im się zdobyć bramkę. Można wyciągnąć wnioski że w tym wieku o wyniku decyduje szczęście i dyspozycja w danym meczu. Poloniści przegrali pierwszy mecz 0:1 lecz nadal liczyli się w walce o dobre miejsce ponieważ z dnia poprzedniego mieli dużą przewagę punktową nad pozostałymi drużynami.
Do drugiego spotkania żaki ze Środy podeszli już w pełni zmotywowani nie dając szans rywalowi którym była Zawisza Bydgoszcz. Poloniści wygrali to spotkanie 2:0 a bramki zdobyli – Olek Kluczyński oraz Wiktor Król.
Trzeci mecz to spotkanie z drużyną z którą żaki będą rywalizować w rundzie wiosennej – Warta Poznań. Przed tym meczem było wiadomo że to spotkanie nie będzie łatwe. Mimo nazwy drużyny przeciwnej z jaką piłkarze ze Środy grali w tym spotkaniu, nie było widać różnicy poziomu. Grali jak równy z równym lecz to Warciarze mieli odrobinę szczęścia i zdołali strzelić jedyną bramkę w tym meczu wygrywając 0:1.
Pozwolę sobie przytoczyć cytat ze strony internetowej drużyny z Poznania po meczu z Nami.
„Uf! Ale emocje! To był chyba najbardziej emocjonujący mecz od początku turnieju. Kibice również rywalizowali - na okrzyki i przyśpiewki. Mury się trzęsły. O wygranej zadecydował gol w wykonaniu Iwa, ale wszyscy chłopcy zasługują na brawa....”
Ostatni mecz w tym turnieju Polonia zagrała z najlepszą drużyną która nie przegrała żadnego meczu, nie tracąc także żadnej bramki. Także w tym meczu nie było widać znacznej przewagi przeciwnika ale jednak udało im się zdobyć bramkę w końcówce spotkania.
W ostatecznej klasyfikacji zawodnicy kierowani przez Mariusza Kułaka zajęli 4 miejsce na 16 drużyn więc jest to bardzo dobry wynik patrząc na drużyny z którymi rywalizowali.
Nasi piłkarze pokazali wielką klasę podczas tego turnieju i po sobotnich meczach byli brani przez organizatorów jak faworyt. Można być dumnym z postawy żaków ponieważ są na równym poziomie z Najlepszymi drużynami do których zaliczane są między innymi Warta Poznań, Arka Gdynia, Pogoń Szczecin Lechia Gdańsk itp.
Każdy dał z siebie wszystko podczas 2’dniowego turnieju więc każdy z osobna zasługuje na pochwałę. Jeden z Naszych podopiecznych okazał się wg większości trenerów „najlepszym zawodnikiem turnieju” i otrzymał statuetkę wraz z kilkoma gadzetami, tym zawodnikiem okazał się Aleksander Kluczyński. To wielki zaszczyt że z 16 drużyn, łącznie 192 zawodników to Nasz piłkarz został jako jednym wyróżniony. Według trenera, każdy z zawodników Średzkiej Polonii zasługiwał na takie wyróżnienie, ponieważ postawa na boisku był wzorowa- co odzwierciedla rezultat końcowy. Wszyscy zawodnicy przyczynili się do tego sukcesu.
Wielkie podziękowania także dla kibiców ze Środy którzy w licznej grupie wspierali młodych piłkarzy od początku do końca. Nasze transparenty zawieszone na trybunach oraz głośne przyśpiewki dawały młodym zawodnikom odczucie jak na finałowym meczu ligi mistrzów.

Klasyfikacja końcowa
1- Pogoń Szczecin
2- Warta Poznań
3- Chemik Bydgoszcz
4 – Polonia Środa
5 – Arka Gdynia
6 – Zawisza Bydgoszcz
7- Orzeł Wałcz
8- Chemik Police
9- Stal Szczecin
10- Jedynka Reda
11- Salos I Szczecin
12- Pasevalker FV
13- Lechia Gdańsk
14- Warta Poznań 2004
15- Salos II Szczecin
16- Samson Zdrój

Na turniej Polonia pojechała w składzie- Tobiasz Norkiewicz, Sebastian Łopatka, Filip Półrolniczak, Michał Hulewicz, Igor Musielak, Jasiu Kasprzyk, Witek Moroz, Olek Kluczyński, Adam Rozwora, Wiktor Król, Stasiu Kornaszewski, Kacper Cyka.

autor: radek_k 2012-01-09 19:04:37

Profil radek_k w Futbolowo Chłopaki - BRAWOWO - ten turniej był wspaniały w Waszym wykonaniu. Dziękujemy równiez organiztorom i wszystkim uczestnikom za wspaniały turniej!

autor: radek_k 2012-01-17 14:50:02

Profil radek_k w Futbolowo W galerii filmów dodałem możliwość oglądania filmów z turnieju DON BOSCO CUP. Za pomoc przy nakreceniu filmów bardzo dziękuje wszystkim !!!