5 miejsce u Koziołka

• autor: mariuszkulak, 2012-01-15 16:38

Kolejny turniej w przerwie zimowej w wykonaniu żaków Średzkiej Polonii wypadł dobrze.
Tym razem pojechali oni do Czerwonaka na turniej organizowany przez Koziołek Poznań.
Drużyny jakie przyjechały na ten turniej prezentowały się dobrze, były to: Widok Skierniewice, UKS Jurand Koziegłowy, SMP Wichniarek I Poznań, SMP Wichniarek II Poznań, SMS Łódź I, SMS Łódź II, UKS Stoper Poznań, AP Ostrów Wlkp, oraz 2 drużyny Koziołka.

Polonia została przypisana do grupy A i rozegrali pierwszy mecz otwierający turniej z organizatorem- KS Koziołek Poznań I. Chłopcy ze Środy weszli do tego meczu praktycznie bez rozgrzewki ponieważ na miejsce dojechali kilka minut przed rozpoczęciem. Mimo tego świetnie się spisali i zdobyli jako pierwsi bramkę, a autorem był Wiktor Król. Rozkojarzenie i brak przygotowania został wykorzystany przez rywali którzy zdołali strzelić bramkę wyrównującą i wynikiem 1:1 zakończyło się pierwsze spotkanie.
Do kolejnego meczu żaki już się dobrze rozgrzali lecz nie pomogło to w wyniku końcowym w spotkaniu z SMP Wichniarek Poznań. Piłkarze ze Środy nie odbiegali w żadnym punkcie swoim rówieśnikom lecz to żaki z Poznania zdobyli jedyną bramkę w tym meczu i to oni wygrali. W pełni zasłużenie należał się podział punktami ale w piłce nożnej nie wygrywa tylko ten co lepiej gra, ale także kto ma więcej szczęścia.
Po przegranym meczu z Wichniarek Poznań do trzeciego meczu w fazie grupowej, żaki podeszli zdecydowanie od pierwszej sekundy, pokonując 2:0 swojego rywala Juranda Koziegłowy. Był to rewanż za porażkę na turnieju organizowanym w grudniu przez Poznaniaka. Bramki dla Polonii zdobyli – Olek Kluczyński oraz Wiktor Król.
W kolejnym meczu z Widokiem Skierniewice zabrakło obrońców. Krótko po rozpoczęciu prowadzenie dla Polonii dał Kacper Cyka i to szybkie zdobycie bramki przesunęło obrońców do linii pomocy zapominając o grze obronnej co zemściło się w dalszej części gry, gdzie napastnik ze Skierniewic dostał piłkę będąc sam na sam z Naszym bramkarzem i wykorzystując to bezbłędnie. Nasi zawodnicy ruszyli znów do ataku co przyniosło drugą bramkę a zdobył ją Witek Moroz. Powtórzyła się jednak sytuacja sprzed kilku minut i znów Nasi obrońcy dopuścili do strzału na bramkę w której bronił Sebastian Łopatka. Mimo pięknych interwencji w tym i poprzednich meczach, w tej sytuacji już nie dał rady i musiał drugi raz w tym meczu wyciągać piłkę z bramki. Mecz zakończył się remisem 2:2.
Ostatni mecz w grupie Polonia rozegrała z teoretycznie najsilniejszą drużyną tego turnieju – Szkółka Mistrzostwa Sportowego Łódź I. Nasi przeciwnicy nie spodziewali się że możemy im zagrozić i spokojnie wyjdą z grupy na pierwszym miejscu, natomiast po ostatnim gwizdku sędziego mieli smutne miny. Polonia zagrali na 200% swoich możliwości co przyniosło rezultat, po strzale Jasia Kasprzyka, zarówno obrońcy jak i bramkarz z Łodzi zakręcili się pod swoją bramką i sami wepchnęli piłkę do siatki. Była to jedyna bramka w tym meczu. Dobrze spisujący się w tym dniu Nasz bramkarz Sebastian Łopatka nie pozwolił by drużyna z SMS Łódź wyrwała Nam punkty i robił co w jego mocy. Także zawodnicy wchodzący z ławki rezerwowych dobrze wkomponowali się na boisku, godnie zastępując swoich kolegów.
Po fazie grupowej zajęliśmy 3 pozycję i zostaliśmy przypisani do meczu w walce o miejsca 5-8. Trafiliśmy na drugą drużynę Koziołka z którą bez problemu zawodnicy ze Środy sobie poradzili wygrywając 2:0. Bramki zdobyli – Wiktor Król oraz Olek Kluczyński.
Po tej wygranej Polonia przeszła do kolejnej fazy gdzie walczyła o miejsca 5-6. W tym meczu zagrali z rówieśnikami z drużyny Stoper Poznań. Ten mecz także Nasi zawodnicy wygrali a jedyną bramkę która zagwarantowała Polonii 5 miejsce w turnieju, zdobył po silnym strzale tuż przy słupku – Aleksander Kluczyński.
Taki turniej to dobra forma nauki dla najmłodszych piłkarzy którzy podczas gry mogą zdobywać doświadczenie w rywalizacji z rówieśnikami.
Już za tydzień żaki jadą na turniej do Avans Konin gdzie organizowany jest turniej dla roczników 2001 i młodszych a więc Nasi chłopcy będą rywalizować ze starszymi od siebie o 2 lata.

Sebastian Łopatka, Filip Półrolniczak, Jasiu Kasprzyk, Kuba Kusik, Marek Dolata, Marcel Dubiński, Olek Kluczyński, Witek Moroz, Klaudiusz Królikiewicz, Kacper Cyka, Marcel Scholz, Wiktor Król

Klasyfikacja ogólna na turnieju Koziołek Poznań

1 – LKS Łódź