3 miejsce w Śremie

• autor: mariuszkulak, 2012-03-04 18:48

Kolejny udany turniej w wykonaniu Średzkich żaków. Tym razem zajęli 3 miejsce w turnieju organizowanym przez Szóstkę Śrem.
Rywalizacja toczyła się w 2 grupach po 5 drużyn które to reprezentowały kluby z Wlkp. były to drużyny Szóstki Śrem, Kani Gostyń Orlika Poznań, Lechii Kostrzyn Kotwicy Kórnik Stopera Poznań oraz Średzkiej Polonii.
Polonia swoje mecze rozgrywała w grupie B i pierwszym rywalem była Kania I Gostyń. Piłkarze ze Środy poradzili sobie bez problemu z rywalami, pokonując ich 3:0. Na listę strzelców wpisali się : Stasiu Kornaszewski, Wiktor Król oraz Witek Moroz.

W drugim spotkaniu Poloniści zagrali z Kotwicą Kórnik z która spotkali się pierwszy raz. Mecz był bardzo wyrównany i jedna bramka mogła zaważyć o zwycięstwie lecz żadna z drużyn nie zdołała w tym meczu trafić do bramki rywala i mecz zakończyć się wynikiem 0:0.
Kolejny mecz żaki ze Środy rozegrali z Orlikiem II Poznań spokojnie wygrywając 4:0, nie dając tym samym żadnych szans rywalowi. Bramki zdobyli : Marcel Scholz, Olek Kluczyński oraz 2 trafienia zaliczył Wiktor Król.
Ostatni mecz grupy Polonia zagrała z drugą drużyną organizatora - Szóstką Śrem. Mecz przebiegał pod dyktando Naszych zawodników którzy kontrolowali grę, zdobywając przy tym 2 bramki których autorami byli Witek Moroz oraz Marcel Scholz.
Po fazie grupowej Polonia zajmowała 1 miejsce w swojej grupie bez straty bramki, a zdobywając 9.
W fazie półfinałowej Poloniści spotkali się z drużyną którą bardzo dobrze znają – Lechia Kostrzyn.
Do tej pory wszystkie mecze tych drużyn kończyły się zwycięstwem Polonii i tak też prawie było w tym meczu. To Poloniści jako pierwsi w początkowej fazie meczu zdobyli bramkę, której autorem był Olek Kluczyński. Resztę spotkania zagrali dobrze i mecz był zacięty. Niestety minutę przed końcem, Nasi obrońcy nie upilnowali napastnika z Kostrzyna i doprowadził on do remisu. Wynikiem 1:1 zakończył się regulaminowy czas gry i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Obie drużyny wystawiły po 3 zawodników, lecz po ich strzałach nadal był remis i do „karnych” podchodzili kolejni zawodnicy. Niestety przy piątym podejściu Nasz zawodnik trafił prosto w bramkarza, a rywale to wykorzystali i to oni trafili do finału a Polonii pozostało walczyć o miejsce trzecie.
W drugim półfinale Szóstaka Śrem wygrała z Kotwicą Kórnik i to z tą drugą Nasi zawodnicy grali o miejsce na podium.
W fazie grupowej Polonia zremisowała z Kotwicą, lecz w tym meczu drużyna prowadzona przez Mariusza Kułaka była znacznie lepsza, pokonując rywali z Kórnika 4:1 tym samym zapewniając sobie 3 miejsce w klasyfikacji końcowej.
Turniej był bardzo dobrze przygotowany i wszyscy zawodnicy świetnie się bawili rywalizując z rówieśnikami.
Za tydzień żaki jadą na 2 turnieje, pierwszy to turniej W Trzemesznie organizowany przez tamtejszy klub MKS Trzemeszno, natomiast drugi turniej organizuje Chemik Bydgoszcz w oddalonym o kilkanaście kilometrów Solcu Kujawskim.
Będzie to sprawdzian umiejętności po odbytym obozie w Pobierowie.
Miejmy nadzieję że zagrają co najmniej tak jak w Śremie udowadniając sobie że stać ich na wiele w rywalizacji z ceniącymi się drużynami z województwa Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego oraz Łódzkiego.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Śremie
1 – Szóstka I Śrem