Udany występ w Trzemesznie

• autor: mariuszkulak, 2012-03-12 11:16

W minioną sobotę żaki ze Środy udały się na turniej do dobrych znajomych z Trzemeszna. Oprócz Polonii w turnieju brały udział MKS Trzemeszno I, II, II, Huragan Pobiedziska, Pogoń Mogilno, KS Gniewko Gniezno 2003 i 2004, Chemik Bydgoszcz. Na turniej nie stawiła się drużyna Włókniarza Kalisz i podjęto decyzje iż rozgrywki odbędą się w systemie ligowym.

Pierwszy mecz Polonia zagrała z MKS Trzemeszno III i wygrała to spotkanie zasłużenie 1:0 bramkę strzelił K Cyka.

Drugie spotkanie to potyczka z Chemikiem Bydgoszcz. Spotkanie to układało się po myśli Polonistów  lecz to Chemik strzelił dwie pierwsze bramki. Pierwszą bramkę Poloniści stracili po ładnej akcji przeciwnika, a druga bramka to niefortunny przypadek piłka  wrzucona z   autu  w pole bramkowe odbija się od dobrze spisującego się  średzkiego bramkarza i wpadła do bramki i jest 2:0, lecz  chłopaki po tej stracie zdołali strzelić tylko jedna bramkę mino dobrej gry. Bramkę dla Polonii strzelił A. Krotofil. Jak się później okazało był to jedyny mecz Polonii przegrany i to ta porażka zadecydowała o ostatecznym wyniku w klasyfikacji końcowej.

Trzeci spotkanie to KS Gniewko Gniezno 2003- Polonia. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, obie drużyny nie zdołały zdobyć bramki mimo dogodnych sytuacji.

Kolejne spotkanie żaki ze Środy rozegrały z Huraganem Pobiedziska i wygrali bez większych problemów 1:0 , strzelcem bramki był rewelacyjnie spisujący się K. Cyka

Piąta potyczka w turniej to kolej na MKS Trzemeszno I wynik to 0:0 mecz był wyrównanym  zaciętym widowiskiem i żadna  z drużyn mimo składnych akcji nie zdobyła bramki .

W następnym spotkaniu Polonia spotkała się KS Gniewko Gniezno 2004 . Było to kolejne wygrane  przez Polonistów spotkanie 2:0 . Od początku to Środa dyktowała warunki gry i zasłużenie wygrała. Rewelacyjne spotkanie zagrali zdobywcy dwóch bramek K. Cyka i M. Kościelniak.

W siódmym spotkaniu przyszedł czas na Pogoń Mogilno które nie dało rady rewelacyjnie spisującej się Polonii na czele ze zdobywcami bramek  A. Krotofilem i K. Cyką. Wynik końcowy to 2:1

Ostatnie spotkanie to MKS II Trzemeszno – Polonia, które żaki ze Środy również wygrały 1:0 strzeloną przez K. Cykę bramką, lecz wynik mógł być bardziej korzystny  bo Polonia nie odpuszczała i przeprowadzała atak za atakiem  lecz trafiali w słupek albo minimalnie obok bramki.

Turniej w Trzemesznie Polonia zakończyła na znakomitym trzecim miejscu na które solidnie zapracowali całym zespołem . Rewelacyjnie spisującego się zawodnika polonii K. Cyka  wybrano najlepszym zawodnikiem turnieju a M. Kościelniaka nagrodzono za wyróżniającego się zawodnika drużyny. Polonia Środa zagrała w składzie K. Cyka , S Łopatka, M. Kościelniak, A. Krotofil, K, Kusik, J. Florczak, M. Dubiński, M. Dolata, K. Królikiewicz, K. Maćkowiak.