Złoto w Solcu Kujawskim

• autor: mariuszkulak, 2012-03-12 11:17

Bardzo dobry występ na turnieju w Solcu Kujawskim zaliczyli Nasi zawodnicy z najmłodszej sekcji piłkarskiej Średzkiej Polonii. Turniej był organizowany przez zaprzyjaźniony z żakami klub Chemika Bydgoszcz. Obiekt na jakim rywalizowali piłkarze jest bardzo dobrze zagospodarowany, na obiekcie oprócz pięknej hali z trybunami, znajdował się także basen, restauracja, odnowa biologiczna itp.
Na sobotnie wzmagania piłkarskiej do Solca Kujawskiego zjechały się drużyny z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz Nasza drużyna reprezentująca Wlkp.
Turniej był rozegrany w formie każdy z każdym, tzw. mała liga.

Do pierwszego spotkania Nasza drużyna została przypisana razem z Arką Gdynia, jest to już dobrze znana drużyna ponieważ wcześniej już Nasi piłkarze mili możliwość grania na innym turnieju, pokonując wtedy rywali 2:0. Tym razem było dokładnie tak samo a bramki dla Polonii zdobył Adam Rozwora oraz Wiktor Król.
Drugi mecz Poloniści rozegrali z Jedynką Reda, także i z tą drużyną już Nasi chłopcy mieli okazję grać i podobnie jak z Arką Gdynia za każdym razem wygrywają. W tym spotkaniu Jedyna Reda zdołała Nam strzelić 1 bramkę ale żaki ze Środy trafili 3 razy, kończąc mecz wynikiem 3:1 dla Polonii, a na listę strzelców wpisał Olek Kluczyński który zdobył 2 bramki, natomiast trzecie trafienie było samobójcze.
Kolejny mecz Polonia zagrała z gospodarzem turnieju Chemikiem I Bydgoszcz. Mecze obu drużyn zawsze należały do wyrównanych, podobnie było i w tym meczu lecz to Polonia zdołała strzelić 2 bramki nie tracąc przy tym żadnej. Bramki zdobył Adam Rozwora i Wiktor Król.
Następny mecz Polonia zagrała z drugą drużyną gospodarza. Zawodnicy z Chemika bardzo dobrze sobie radzili, momentami mieli przewagę w grze ale wynik końcowy nie był po stronie drużyny prowadzonej przez Mariusza Kułaka. Polonia pokonała Chemika II Bydgoszcz aż 3:0 a do bramki rywali trafiali- Olek Kluczyński, Witek Moroz oraz Marcel Scholz.
Piaty mecz należał do najtrudniejszych gdyż do tej pory zarówno Nasza drużyna jak i rywal – Zawisza Bydgoszcz nie przegrała żadnego meczu. Na trybunach mówiono że jest to mecz o 1 miejsce. Obie drużyny pokazały się z najlepszej strony i żadna tego meczu nie przegrała. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Olek Kluczyński jako pierwszy otworzył wyniki lecz później to Nasz bramkarz Tobiasz Norkiewicz musiał 2 razy wyciągać piłkę z bramki. Do końca spotkania pozostało 20 sekund trener Zawisz cieszy się z wyniku 2:1, lecz ostatnia akcja, wybicie piłki spod Naszej bramki wprost pod nogi Adama Rozwory który wyszedł sam na sam z bramkarzem z Bydgoszczy. Zachowując spokoju podbiega w okolice 3 m przed bramką i lewą nogą trafia przy słupku nie dając żadnych szans golkiperowi. Tum samym daje wiele radości na trybunach w sektorze kibiców ze Środy, natomiast reszta trybun zawiedziona. Po meczu chłopcy ze Środy znieśli Adama Rozworę na rękach który w tym meczu strzelił obie bramki tym samy szanse na 1 miejsce.
Po tym nerwowym meczu przyszły 2 ostatnie spotkania z drużynami nieco słabszymi niż do tej pory.
Kolejnym rywalem na turnieju w Solcu Kujawskim była Olimpia Grudziądz. Ten mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando Naszych zawodników którzy pokonali rówieśników 3:0 a bramki zdobyli – Witek Moroz, Adam Rozwora oraz Olek Kluczyński.
Ostatnie mecz wystarczyło tylko zremisować z drużyną Fali Świekatowo by zając pierwsze miejsce, lecz będąc z tzw. gazie, młodzi adepci ze Średzkiej Polonii chcieli to spotkanie wygrać. Mimo że grali już swobodnie to zmarnowali kilka dobrych okazji, mimo tego mecz zakończył się wynikiem 2:0, a druga bramka wpadła równo z gwizdkiem sędziego. Obie bramki zdobył Wiktor Król. Po tym gwizdu już było wiadomo że po 7 meczach Polonia wywalczyła sobie miejsce na najwyższym stopniu podium, tracąc tylko 3 bramki a zdobywając 17.
Podczas wręczania nagród, 2 Naszych zawodnik otrzymało statuetki:
Olek Kluczyński – Najlepszy pomocnik turnieju
Tobiasz Norkiewicz – Najlepszy bramkarz turnieju.

Polonia wystąpiła w składzie: Tobiasz Norkiewicz, Filip Półrolniczak, Michał Hulewicz, Jasiu Kasprzyk, Witek Moroz, Olek Kluczyński, Adam Rozwora, Marcel Scholz, Wiktor Król, Stasiu Kornaszewski

Klasyfikacja Końcowa
1- POLONIA Środa