13 bramek w meczu z Unią

• autor: mariuszkulak, 2012-10-06 13:45

Bardzo dobry mecz rozegrali podopieczni Mariusza Kułaka w piątek kolejce spotkań w swojej grupie, drużyna orlika młodszego. W sobotnie przedpołudnie do Środy Wlkp. przyjechali rówieśnicy ze Swarzędza reprezentując tamtejszą Unię. Mimo że od rana w Środzie padał deszcze to chłopcy z Polonii byli chętni do gry i po końcowym wyniku można stwierdzić, że w takiej pogodzie poradzili sobie bardzo dobrze.

Już od pierwszego gwizdka sędziego, którym w tym spotkaniu był p. Szymon Kujawa, Nasi młodzi piłkarze ruszyli do ataku. Ambitna gra przyniosła pierwszy rezultat w 3 min gdy piłka dośrodkowana w pole karne trafiła do Adama Rozwory a ten już tylko dokładając nogę wyprowadził Polonię na prowadzenie. Bardzo pięknie została zdobywa druga bramka kiedy to po szybkiej kontrze Kacper Cyka ściągnął na siebie przeciwnika i zagrał do osamotnionego Adama Rozwory i tak jak przy poprzedniej bramce, golkiper ze Swarzędza nie miał szans. W 11 min próba dośrodkowania przez Stasia Kornaszewskiego, zmyliła golkipera Unii i Polonia prowadziła już 3:0. Chwilę później poloniści znów wyszli z kontrą, ponownie Kacper Cyka zagrał prostopadłą piłkę do wysuniętego Adama Rozwory i ten sam na sam z bramkarzem, omijając go wsadził piłkę do pustej bramki. W 15 min ponownie na listę strzelców wpisał się Adam Rozwora zdobywając już swojego czwartego gola w tym meczu. Przy kolejnej bramce zdobytej przez Polonię, bramkarz gości nie miał żadnych szans, pięknym strzałem w tej akcji popisał się Kacper Cyka, który to w poprzednich akcjach asystował, a tym razem to on wpisał się na listę strzelców podnosząc wynik na 6:0 dla Polonii. W 21 min swoje umiejętności panowania nad piłką pokazał Olek Kluczyński, który minął 3 rywali jak pachołki, położył bramkarza i wjechał z piłką do bramki. Była to ostatnia bramka zdobywa w pierwszej połowie lecz nie w całym meczu.
W drugiej połowie także wpadło dużo bramek lecz już z obu stron. Jako pierwszy w drugiej części meczu do bramki rywali trafił Stasiu Kornaszewski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 39 min pięknym strzałem popisał się Marcel Scholz, który zdobył dziewiątą bramkę dla Polonii w tym meczu. Kolejne 3 bramki w tym meczu zdobywali zawodnicy ze Swarzędza, w 42 min strzał z narożnika pola karnego dał pierwszą bramkę dla Unii, w 46 min. po zamieszaniu w polu karnym oraz w 48 min. Unia zdobyła bramkę po bezpośrednim uderzeniu piłki z rzutu rożnego, co zaskoczyło stojącego między słupkami drużyny ze Środy- Sebastiana Łopatki. Ostatnie słowo należało jednak do polonistów a dokładniej do Michała Kościelniaka, który wykorzystał podanie od Adama Rozwory podwyższając wynik na 10:3 dla Polonii Środa. Chwilę później sędzia zakończył to spotkanie a Polonia mogła cieszyć z kolejnych pkt., lecz najbardziej cieszy fakt że gra wyglądał bardzo dobrze, dużo podań i mało bezsensownego wybijania piłki, dały wynik końcowy.
Już w następną sobotę do Środy przyjedzie drużyna Szóstki II Śrem i to spotkanie także rozegrane zostanie na boisku orlik przy ul. Witosa. Początek tego spotkania o godz 10.

S. Łopatka, J. Kasprzyk, K. Kusik, W. Moroz, A. Kluczyński, S. Kornaszewski, K. Cyka, A. Rozwora
M. Hulewicz, M. Dolata, M. Kościelniak, M. Dziadek, F. Półrolniczak, K. Frach, J. Florczak,