Poza podium w Kórniku

• autor: mariuszkulak, 2013-03-03 17:51

W sobotę 2-ego marca drużyna Orlika młodszego pojechała na jeden z ostatnich turniejów w przerwie zimowej. Turniej rozgrywany był w hali sportowej kórnickiego centrum rekreacji i sporty Oaza, a organizatorem była drużyna Szóstki Śrem. Oprócz Polonii Środa oraz dwóch drużyn gospodarza podczas turnieju swoje umiejętności prezentowali chłopcy w roczniku 2003 i młodsi z drużyny: Kotwica Kórnik, Lechia Kostrzyn, UKS Skra Otusz Wlkp., Kania Gostyń, Unia Swarzędz, Poznaniak Poznań, Koziołek Poznań.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Galerii PICASA - TUTAJ

Pierwszy pojedynek poloniści stoczyli z drużyną Unii Swarzędz. Mimo iż piłkarze ze Środy wlkp, mogli to spotkanie wygrać to potoczyło się zupełnie inaczej, ponieważ po przepychance w polu karnym drużyny ze Swarzędza, Nasz piłkarz był faulowany i sędzia podyktował „karnego”. Niestety po strzale Stasia Kornaszewskiego, piłka trafiła w słupek i chwilę później ten sam zawodnik przez przypadek wbił piłkę do swojej bramki i jak się okazało była to jedyne bramka tego spotkania co za tym idzie, Unia Swarzędz wygrała to spotkanie 1:0.
W drugim meczu zawodnicy ze Środy zagrali z drużyną Koziołka Poznań. W tym meczu Nasi piłkarze się przełamali strzelając dwie bramki, których autorami był Michał Kościelniak oraz Marcel Scholz, natomiast Sebastian Łopatka, który w tym dniu bronił Naszej bramki nie pozwolił wbić sobie piłki do siatki.
Kolejny mecz był bardzo ważny, ponieważ Polonia zmierzyła się z Poznaniakiem Poznań, który do tej pory zanotował komplet zwycięstw. Poloniści łatwo skóry nie chcieli oddać i pokazali na co ich stać. W tym meczu padła jedna bramka, bramka zdobyta przez Naszego zawodnika Michała Kościelniaka, który zachowując spokój, precyzyjnie pokonał golkipera z Poznania.
Przed ostatnim meczem Polonia miała już zapewnione wyjście do półfinału, lecz nie było wiadomo z którego miejsca, ponieważ w przypadku zwycięstwa z Szóstką II Śrem, Polonia w grupie zajęłaby 1 miejsce. Niestety w meczu z drugą drużyna organizatora, Polonia nie potrafiła zdobyć bramki, a jednocześnie nie dopuścili do straty i mecz zakończył się bezbramkowym remisem i Polonia zajęła 2 miejsce w swojej grupie.
W meczu półfinałowym chłopcy reprezentujący klub ze Środy spotkali się z pierwszą drużyną Szóstki Śrem i mimo wielu starań mecz ten został przegrany w stosunku 2:0 na korzyść drużyny ze Śremu i Polonii pozostało walczenie o miejsce 3 z drużyną Poznaniaka Poznań, która w drugim meczu półfinałowym przegrała z Kotwicą Kórnik.
Mecz o 3 miejsce był bardzo zacięty od pierwszej do ostatniej sekundy, lecz żadna z drużyn nie znalazła sposoby na pokonanie bramkarza rywali i po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników było 0:0 i w celu wyznaczenia zwycięzcy, decydowały rzuty karne.
W tym dniu piłkarze Polonii nie mieli szczęścia do strzelania karnych, ponieważ trzech Naszych piłkarzy – Filip Półrolniczak, Michał Kościelniak oraz Marcel Scholz nie potrafili pokonać bramkarza Poznaniaka i niestety mecz o 3 miejsce został przegrany i tym samym chłopcy musieli zadowolić się 4 miejscem co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.

S. Łopatka, F. Półrolniczak, M. Hulewicz, K. Maćkowiak, M, Dolata, J. Szymczak, S. Kornaszewski, M. Scholz, M. Kościelniak, K. Cyka,