statystyki szczegółowe

Aktualności

Zwycięstwo na koniec

• autor: mariuszkulak, 2013-06-28 11:05

Mecz, który miał być rozegrany jako pierwszy w rundzie, został rozegrany jako ostatni. Mowa o meczu orlików młodszych średzkiej Polonii z rówieśnikami Poznaniaka Poznań. Mecz został przełożony na sam koniec ze względu na aurę panującą na początku kwietnia i rozegrany został w miniony czwartek.
Przed tym spotkaniem poloniści zajmowali 3 lokatę w grupie mistrzowskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i to miejsce nie było już zagrożone, nie było już także szans na miejsce drugie, natomiast Poznaniak Poznań zajmuje ostatnie miejsce i także bez szans na zajęcie wyższej pozycji.

Zdjęcia z meczu dostępne - TUTAJ

W poprzednim meczu pomiędzy tymi drużynami, Polonia pokonała Poznaniaka w Poznaniu 6:2.
Polonia od początku spotkania wyszła w innym składzie niż to było dotychczas. Kilku zawodników dostało szansę gry od początku, pokazania że należy na nich stawiać. Tymi zawodnikami byli m.in. Michał Hulewicz, Kuba Kusik, Michał Kościelniak, a także Filip Półrolniczak, który ostatnio coraz mniej zaczyna od pierwszej minuty.
Młodzi poloniści byli w tym meczu znacznie lepsi, aczkolwiek drużynie przeciwnej nie można odmówić waleczności i chęci wygrania tego spotkania.
Pierwsze minuty obfitowały w wiele sytuacji zarówno z jednej jak i drugiej strony, lecz pierwsza bramka wpadła dopiero w 18 minucie. Celnym uderzeniem mógł się pochwalić Olek Kluczyński, który z ok. 20 m przelobował bramkarza i dał tym samym prowadzenie dla Polonii. Jeszcze przed przerwą z tego samego miejsca uderzył Jasiu Kasprzyk, piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę i wpadła do bramki.
Do przerwy wynik się już nie zmienił i Polonia schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.
Po przerwie prócz wyniku nic się nie zmieniło. Polonia kontrolowała grę,  Poznaniak miał swoje „5 minut” które wykorzystał.
W 26 min. swoje pierwsze trafienie zaliczył Marcel Scholz, dając wynik 3:0. Chwile później zawodnik Poznaniaka dobrze przymierzył z rzutu wolnego i Sebastian Łopatka musiał wyciągnąć piłkę z bramki. W 30 minucie ponownie Marcel Scholz  trafił do bramki Poznaniaka. Strzałem z narożnika pola karnego po długim słupku nie dał szans golkiperowi z Poznania tym samym zmieniając wynik na 4:1.
W 35 minucie nastąpił błąd średzkich obrońców, którzy nie upilnowali przeciwnika i ten z najbliższej odległości dopił piłkę do bramki.
Ostatnie słowo należało do podopiecznych Mariusza Kułaka. Rzut Rożny dla Polonii, do narożnika podszedł Olek Kluczyński i jego celne dorzucenie piłki wprost na głowę Stasia Kornaszewskiego, który nie mógł takiej okazji zmarnować i dał piątą bramkę dla Polonii. Stasiu Kornaszewski mógł jeszcze raz zapisać się na liście strzelców, lecz jego piękny strzał zza pola karnego został wybroniony.
Po ostatnim gwizdku sędziego orliki młodsze ze Środy Wlkp. świętowały zwycięstwo tego meczu, ale także zajęcie ostatecznie 3 miejsca w grupie mistrzowskiej, co także przekłada się na to, że młodzi poloniści są trzecią drużyną w Wielkopolsce.
W ubiegłym roku Ci sami zawodnicy grając jako grupa żak, zajęła 4 miejsce w grupie mistrzowskiej, a więc z roku na rok jest lepiej. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.