5 miejsce w Zduńskiej Woli

• autor: mariuszkulak, 2013-07-29 12:57

W sobotę 26 lipca grupa chłopców z rocznika 2003, która od tej pory występuje jako Orlik starszy reprezentowała Nasz klub na pierwszym ogólnopolskim turnieju „Mataśka Cup” w Zduńskiej Woli i w zasadzie Nasza drużyna była jedyną spoza woj. Łódzkiego. W turnieju wzięło udział 8  drużyn z czego dwie to drużyny organizatora KKS Olimpia Zduńska Wola Karsznice, także dwie drużyny reprezentowały Wartę Sieradz, a także Victoria Szadek, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, UKS Piotrków Trybunalski oraz Polonia Środa Wlkp.
zdjęcia z turnieju dostępne - TUTAJ

Polonia przypisana została do grupy B z drużyną warty I Sieradz, UKS Piotrków Trybunalski oraz druga drużyna organizatora.
 W pierwszym meczu Polonia spotkała się z Wartą Sieradz i mimo że już na początku spotkania Michał Kościelniak dał prowadzenie dla Polonii to przeciwnicy zdołali wyrównać i dodatkowo wyjść na prowadzenie 2:1. Bramkę na 2:2 ponownie zdobył Michał lecz chwilę później piłkarze z Sieradza znów wyszli na prowadzenie. Bramkę dająca szansę na 1 pkt. dał Witek Moroz który doprowadził do remisu 3:3. W końcówce meczu tuz przed ostatnim gwizdkiem Piłkarze Warty zdobyli bramkę dającą wynik 4:3 dla Sieradza i Polonia zakończyła pierwszy mecz porażką.
W drugim meczu rywalem Polonii była Olimpia II Karsznice która bez problemu pokonana została przez Naszych piłkarzy aż 5:0. Bramki zdobywali – Wiktor Król – 2, Kacper Cyka – 2, Michał Kościelniak 1.
W trzecim meczu Polonia zremisowała 1:1 z drużyną która wygrała turniej – UKS Piotrków Trybunalski. Mecz był bardzo wyrównany, a jedyną bramkę dla Polonii zdobył z rzutu karnego Witek Moroz.
Niestety Polonia w swojej grupie zajęła 3 miejsce, więc w drugiej fazie turnieju młodzi piłkarze ze Środy rozgrywali mecze z drużynami, które także w zajęły miejsca 3-4 w drugiej grupie.
Po prawie dwu godzinnej przerwie w której chłopcy bardzo się wynudzili przyszło Nam rozegrać mecz z drużyną Victoria Szadek. W tym meczu zabrakło szczęścia. Victoria zdobyła bramkę już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu a wszystko to za sprawą błędu Naszego obrońcy. Chwile później Wiktor Król doprowadził do remisu. Gra wyglądała dobrze, lecz przeciwnicy grali systemem 1-6-0-0, przez co Nasi piłkarze nie mogli przedostać się pod bramkę i musieli próbować strzałów z daleka przez co piłka kilka razy trafiała tylko w poprzeczkę oraz słupek. Rywale przez cały mecz zaledwie dwa razy przeszli pod bramkę w której bronił Sebastian Łopatka. Zabrakło szczęścia i Polonia zanotowała remis 1:1.
W drugim meczu bez problemu poloniści poradzili sobie z drugą drużyną warty Sieradz pokonując ich 3:0. Bramki zdobywali: Kacper Cyka -2, Michał Kościelniak-1
W ostatnim meczu ponownie spotkaliśmy się z Olimpią II Karsznice i ponownie Polonia okazała się lepsza. W dwóch meczach z tą drużyna Polonia zdobyła 11 bramek nie tracąc żadnej. W tym meczu Polonia pokonała 6:0 piłkarzy ze Zduńskiej Woli, a bramki zdobywali: Kacper Cyka-2, Marcel Scholz-3, Michał Kościelniak-1.
Ostatecznie Polonia zajęła 5 miejsce.

Polonia wystąpiła w składzie:
S. Łopatka, M. Hulewicz, K. Kusik, K. Tabaczka, W. Moroz, M. Dolata, G., Kusza, M. Ochowiak, K. Cyka, M. Scholz, M. Kościelniak, W. Król,