Szóste miejsce w Gnieźnie

• autor: mariuszkulak, 2013-09-02 21:42

W ostani wakacyjny dzień odbył się III turniej Smyk Cup 2013 w Gnieźnie. Oprócz Polonii w turnieju brały udział MKS Trzemeszno ,Lider Swarzędz, Mieszko Gniezno, Viking Aleksandrów Kujawski, Lechia Kostrzyn , KS Gniewko Gniezno I i II. Dryżyny podzielono na dwie grupy:

Zdjęcia z turnieju dostępne TUTAJ

I grupa

KS Gniewko Gniezno I, Mieszko Gniezno, Viking Aleksandrów Kujawski i Polonia Środa

II grupa

KS Gniewko Gniezno II, Lider Swarzędz, Lechia Kostrzyn i MKS Trzemeszno.

Pierwszy mecz Polonia zagrała z drużyną z Aleksandrowa Kujawskiego i  wygrała to spotkanie zasłużenie 1:0 bramkę strzelił po przejęciu w środku pola  Kamil Tabaczka.

Drugie spotkanie to potyczka z Mieszkiem Gniezno. Rozwój wydarzeń po pierwszym gwizdku sędziego zaskoczył polonistów i od pierwszej minuty przegrywali 1:0,mimo usilnych ataków naszych napastników nie udało się doprowadzić do remisu i zyskać choćby jeden punkt mimo że przeciwnik atakował i miał jeszcze okazje do podwyższenia wyniku..

Trzecie i ostatnie spotkani w fazie grupowej to spotkanie z KS Gniewko Gniezno I. Po ciekawych i emocjonujących pierwszych 5 minutach to Gniewko miał powody do zadowoleni po kolejnych pięciu minutach było już 2:0 , lecz w 12 nim przez uśpioną trochę formacje obronną przeciwnika przedarł się Karol Poznański i prawej strony boiska wpakował piłę do siatki gospodarzy turnieju. Minutę później dobrze spisujący się nasz bramkarz Wiktor Król widząc bramkarza przeciwnika stojącego na przed polu wybił piłkę daleko i wpadła do bramki przeciwnika tuż pod poprzeczką. Ostatnie dwie minut meczu to usilne starania obu drużyn na zwycięstwo, lecz to KS Gniewko cieszył się ze zwycięstwa 3:2 po wrzucie piłki z autu nasi obrońcy nie upilnowali zawodnika Gniewka i ostatecznie w grupie zajęli trzecie miejsce. Spotkanie to trzymało do ostatniej sekundy w napięciu gdyż bramka na 3:2  padła na 20 sek. przed końcowym  gwizdkiem sędziego.

Po fazie grupowej Polonia musiała się zmierzyć o 5 miejsce z drużyną MKS Trzemeszno. Mecz przez większość czasu toczył się w środkowej części boiska - przechwyty i straty to opis w skrócie tego pojedynku. W tym spotkaniu padła  jedna bramka  i to strzeloną przez Polonię tylko że do własnej bramki po niefortunnym wybiciu naszych obrońców, jeden z piłkarzy Polonii nadbiegając w pole karne omyłkowo  sprawdził swojego bramkarza, który zaskoczony takim rozwiązaniem, skapitulował.

Na szczególną pochwałę zasłużył podczas tego turnieju Kamil Tabaczka, to on był motorem  napędzającym drużynę Polonii.

Korzystając z okazji, Polonia Środa 2003 dziękuje Pani Magdalenie Hartwig-Łuczak oraz całej drużynie Gniewka Gniezno za pomoc w zbiórce pieniążków podczas turnieju na rzecz Naszego piłkarza Kuby Maćkowiaka, który przeszedł poważna operację i potrzebne są pieniążki na dalsze leczenie.
Jednocześnie wszystkich chętnych, którzy chcą również przyczynić się do pomocy, zapraszam na mecz Polonia kontra Lech już w najbliższą sobotę na średzki stadion i każdy będzie mógł dołożyć grosza na pomoc Kubie.

Klasyfikacja końcowa to

I miejsce  lider Swarzędz, II Mieszko Gniezno, III Lechia Kostrzyn, IVGniewko I, V Trzemeszno, VI polonia ,VII Viking, VII Gniewko II.

Polonia Środa zagrała w składzie M. Dziadek ,M. Dolata, M. Hulewicz, W. Król, K. Tabaczka, G. Kusza, M. Ochowiak, J. Szymczak, A. Cukrowski, K. Poznański