GRAMY DLA KUBY

• autor: mariuszkulak, 2013-09-06 10:50

W dniu 7 września podczas Wielkiego Pikniku Piłkarskiego w Środzie Wlkp., gdzie główną atrakcją będzie mecz seniorów Naszej Polonii oraz Lecha Poznań odbędzie się także mecz orlików obu drużyn. Młodzi piłkarze urodzeniu w 2003 roku, swój mecz zagrają o godz. 15:30 , a dodatkowo podczas tego meczu zawodnicy ze Środy wystąpią w specjalnie przygotowanych koszulkach na ten mecz z napisem „GRAMY DLA KUBY”. Napis ten odwołuje się do zbiórki pieniędzy na jednego z zawodników orlików starszych w której to drużynie Kuba Maćkowiak wcześniej trenował. Kuba swoje pierwsze treningi rozpoczął od samego początku powstania grupy, a więc od czerwca 2011 roku. Dziś ten chłopiec potrzebuje pomocy na leczenie, ponieważ od połowy sierpnia tego roku, boryka się z nowotworem złośliwym czwartego stopnia umiejscowionym w móżdżku. Kubuś pierwszą operację przeszedł 28 sierpnia, a sama operacja trwała 7 godz. Guz był jednak na tyle duży, że lekarze wraz z dr Jarmuszem na czele, nie mogli usunąć go w całości przez co Kubę czekają kolejne operacje. Dziś 10-cio letni zawodnik Polonii przebywa w szpitalu w Poznaniu, gdzie pod opieka lekarzy powoli jest wybudzany po operacji i zaczyna nabierać sił, jednak jest jeszcze na tyle słaby że lekarze jeszcze wstrzymują się z podaniem chemioterapii.
Według wstępnych informacji jakich udało się uzyskać od lekarzy to 75% powodzenia na wyzdrowienie. Są to duże szanse, że Kuba w przyszłości będzie normalnie funkcjonował jak każdy chłopiec w jego wieku, jednak jak już wcześniej było wspomniane, pierwszą chemioterapie będzie mógł otrzymać nie prędzej niż za ok. 2 tygodnie, ponieważ organizm jest jeszcze osłabiony.
Podczas sobotniego pikniku, pieniążki będą zbierane przez podopiecznych Mariusza Kułaka do specjalnie przygotowanych puszek. Każda złotówka przekazana na rzecz Kuby Maćkowiaka zostanie wykorzystana na dalsze leczenie, które jest bardzo kosztowne.
Drużyna orlika starszego wraz z trenerem i rodzicami młodych piłkarzy, liczy na otwarcie serc wobec Kuby i pomoc w zbiórce pieniążków.
Dajmy szansę dziesięcioletniemu chłopcu na normalne funkcjonowanie, przecież przed nim jest jeszcze całe życie!