szesnaście bramek z Kłosem

• autor: mariuszkulak, 2013-10-07 09:29

Ostatni mecz pierwszej rundy orliki starsze średzkiej Polonii rozegrali przed swoją publicznością w sobotnie południe. Rywalami drużyny ze Środy byli rówieśnicy z Kłosa Zaniemyśl, którzy do tego meczu nie zdobyli jeszcze punktu, natomiast nasi piłkarze na swoim koncie zanotowali komplet zajmując 1 miejsce w swojej grupie.

Zdjęcia z tego meczu dostępne - TUTAJ

Podopieczni Mariusza Kułaka w tym dniu nie byli wyrozumiali dla rywala i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 16:0 dla Polonii, a pierwsza bramka padła jeszcze szybciej niż przed tygodniem kiedy to Adam Rozwora wsadził piłkę w 19 sekundzie, tym razem ten sam zawodnik dokonał tego w 18 sekundzie. Kolejna bramka zdobyta została w 2 minucie przez Jasia Kasprzyka, który dobił uderzenie z rzutu wolnego wykonanego przez A. Kluczyńskiego. W 6 minucie na 3:0 podwyższył A. Rozwora strzałem bezpośrednim z rzutu wolnego. Kolejna bramka wpadła w 10 min. po akcji zespołowej, Kacper Cyka wysunął piłkę do Adama Rozwory, a ten z najbliższej odległości dał czwartą bramkę dla Polonii. Wynik na 5:0 podwyższył Olek Kluczyński, który wykorzystał idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiając piłkę głową. Identycznie została zdobyta bramka na 6:0 i ponownie Olek w polu karnym wyskoczył najwyżej kierując piłkę głową do bramki. Kilka sekund przed końcem pierwszej połowy bramkę dającą wynik 7:0 zdobył Stasiu Kornaszewski.
Po zmianie stron strzeleckie tempo nie zwalniało. W 27 minucie Kuba Kusik popisał się ładnym strzałem z woleja zza pola karnego dając kolejną bramkę. W 31 minucie po raz pierwszy na listę strzelców zapisał się Michał Kościelniak. Trzy minuty później znów bramkę zdobył Michał, która dawała wynik 10:0 dla Polonii Środa. Chwilę później trzecią swoją bramkę w tym meczu zdobył M. Kościelniak, który zakończył akcję całej drużyny. W 36 minucie Marcel Scholz, idealnie wysunął piłkę Stasiowi Kornaszewskiemu, który nie zmarnował takiej okazji i zdobył bramkę dającą wynik 12:0.
Kolejne dwa trafienia to zasługa nowego zawodnika Karola Poznańskiego, który przy pierwszej bramce wyskoczył najwyżej zdobywając swoja pierwszą bramkę w barwach średzkiej Polonii, uderzeniem głową. Karol drugą bramkę zdobył po zamieszaniu w polu bramowym rywali z Zaniemyśla. Była to kolejno 38 i 41 minuta. W 43 minucie dużym spokojem popisał się Adam Rozwora, lobując wysuniętego bramkarza dając tym samym wynik 15:0. Ostatnia bramka również należała do „skały” który mocno uderzył z rzutu wolnego. Bramkarz przy tym uderzeniu był zasłonięty przez swoich kolegów i po raz szesnasty i jednocześnie ostatni w tym mecz musiał wyciągać futbolówkę z własnej bramki.
Poloniści po 4 spotkaniach na swoim koncie mają 12 pkt. oraz 47 bramek strzelonych i tylko 7 straconych.
Już w następną sobotę zaczyna się runda rewanżowa i do Środy przyjedzie Kotwica Kórnik, która w poprzednim meczu przegrała z Polonia 4:8.
To spotkanie obędzie się 12 października o godz 11:00 na orliku przy ul. Witosa.

S. Łopatka, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, K. Tabaczka, A. Kluczyński, W. Moroz, A. Rozwora, K. Cyka
W. Król, K. Kusik, S. Kornaszewski, M. Dolata, M. Scholz, M. Kościelniak, K. Poznański,