Brąz w "Mini Ekstraklasa Cup"

• autor: mariuszkulak, 2014-06-24 11:26

Mimo iż rozgrywki ligowe WZPN zostały już zakończone i czas na odpoczynek to orliki starsze nie zakończyły jeszcze rywalizacji, gdyż w dniu 21 czerwca Zawisza Bydgoszcz organizowała turniej pod nazwą „Mini Ekstraklasa Cup” w którym to Polonia Środa brała udział. Młodzi poloniści mieli okazję grać na boisku obecnego zdobywcy pucharu Polski, na którym jeszcze kilka tygodni temu Zawisza rywalizowała o ligowe punkt m.in. z Lechem Poznań czy Lechią Gdańsk, a za miesiąc rozgrywany będzie mecz drugiej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europy z Belgijskim SV Zulte Waregem.

Zdjęcia z turnieju dostępne - TUTAJ

W turnieju organizowanym przez rocznik 2003 Zawiszy Bydgoszcz, oprócz drużyny organizatora oraz naszej Polonii na stadionie Zawiszy rywalizowali także: Polonia Bydgoszcz, Chemik Bydgoszcz, DAP Toruń, Pomorzanin Toruń, GOL Brodnica, Beniaminek 03 Starogard Gdański, Viktoria Koronowo oraz Orajne Poznań.
Rywalizacja w turnieju była na zasadzie każdy z każdym, a więc łącznie do rozegrania było 9 spotkań po 12 minut każde i na sam początek Polonia zagrała z GOL Brodnica, z którą to poloniści m.in. rywalizowali na turnieju w Śremie czy też w marcu również w Bydgoszczy. Po 12 minutach gry, można powiedzieć że znaczną przewagę miała nasza drużyna jednak ofensywa w tym meczu zawiodła i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
W drugim meczu spotkały się dwie Polonie – Środa Wlkp i Bydgoszcz. Jak do tej pory to piłkarze ze Środy po meczach imienniczek schodzili jako wygrani, to tym razem było odwrotnie i to piłkarze z Bydgoszczy cieszyli się z 3 pkt. wygrywając z wychowankami ze Środy 3:1, a jedyną bramkę dla Środy strzelił Kacper Cyka.
Kolejny mecz to rywalizacja z Oranje Sport Poznań. Już po pierwszych 3 minutach Polonia powinna prowadzić min 2:0, jednak znów zawiodła skuteczność strzelecka, a jak się mówi – niewykorzystane sytuacje się mszczą to i tak było tym razem. Przy pierwszej straconej bramce olbrzymi błąd popełnił bramkarz Sebastian Łopatka, a przy drugiej zawiodło krycie w środkowej cześć boiska z której to piłkarz z Poznania oddał mocny i jednocześnie celny strzał przy którym średzki golkiper nie miał szans. Po 12 minutach gry, Polonia przegrała z Oranje 2:0.
Aby myśleć o dobrym miejscu na koniec turnieju, trzeba było się spiąć i pozostałe spotkania wygrać.
Zdobycz punktową zaczęliśmy od czwartego meczu w którym spotkaliśmy się z Victorią Koronowo. Rywale nie zagrozili naszej bramce, a piłkarze odpowiedzialni za strzelanie do bramki rywala tym razem nie zawiedli trafiając 3 razy, choć okazji do tego mieli znacznie więcej. Wynik końcowy 3:0 – strzelcy: Adam Rozwora 2x, Kacper Cyka 1x.
Następy mecz rozegraliśmy z organizatorem. Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz stawiali bardzo duże opory jednak ostatecznie musieli uznać wyższość Polonii po bramce Witka Moroza oraz w końcówce meczu Olka Kluczyńskiego i tym samym Polonia pokonała Zawiszę 2:0.
Kolejnym rywalem podczas turnieju „Mini Ekstraklasa Cup” była drużyna Chemika Bydgoszcz. Spotkanie to było bardzo wyrównane, ale o jedną bramę więcej strzelili piłkarze ze Środy pokonując Chemika 2:1. Do bramki Bydgoszczy dwa razy trafiał Witek Moroz.
Beniaminek 03 Stargard Gdański był następnym rywalem Polonii. Rówieśnicy ze Stargardu nie dali rady sprostać wymaganiom naszych piłkarzy, przegrywając 4:1, a do bramki Beniaminka trafiali: Witek Moroz 2x, Adam Rozwora 1, Stasiu Kornaszewski 1.
Takim samym wynikiem zakończyło się przedostatnie spotkanie Polonii w którym to rywalem był Pomorzanin Toruń. Piłkarze z Torunia także byli bezradni przy akcjach naszych piłkarzy i kolejne 3 pkt. trafiły na nasze konto. W tym meczu bramki zdobywali: Kacper Cyka 2x, Olek Kluczyński, Adam Rozwora.
Ostatni mecz decydował o zajęciu miejsca na podium, mianowicie rywalizacja o brąz pomiędzy Polonią Środa i DAP Toruń. Po zaciętym pojedynku padł remis 1:1, a jedyną bramkę dla Polonii zdobył Kacper Cyka.
Po tym pojedynku Polonia zajęła 3 miejsce w ostatecznym rozrachunku, a przed naszymi piłkarzami znalazła się tylko Polonii Bydgoszcz oraz Oranje Poznań, która zajęła 1 miejsce.
Turniej w Bydgoszczy można zaliczyć do udanych nie tylko z racji zajęcia miejsca na podium, ale dlatego iż młodzi piłkarze mogli rywalizować na 25-cio tysięcznym stadionie Zawiszy, które wcześniej mogli oglądać tylko w telewizji.
Początkowo pogoda nie była sprzyjająca, ale im dalej trwała rywalizacja tym pogoda była lepsza, a podczas wręczania nagród było wręcz gorąco.
Kolejny raz drużyna Polonii Środa pozostawiła po sobie dobre wrażenie w Bydgoszczy.

W. Król, K. Tabaczka, M. Kościelniak, F. Półrolniczak, A. Kluczyński, W. Moroz, S. Kornaszewski, K. Cyka, A. Rozwora, S. Łopatka

Klasyfikacja końcowa:

1. Oranje Poznań
2. Polonia Bydgoszcz
3. Polonia Środa Wielkopolska
4. DAP Toruń
5. Beniaminek 03 Starogard Gdański
6. Gol Brodnica
7. Chemik Bydgoszcz
8. WKS Zawisza Bydgoszcz S.A.
9. Pomorzanin Toruń
10. Victoria Koronowo