Przygotowania w Ustce już za nami

• autor: mariuszkulak, 2014-08-11 10:38

W dniach 3-9.08 młodzi piłkarze urodzeni w 2003 roku wyjechali na obóz przygotowawczy do nadmorskiej miejscowości Ustka, gdzie także przygotowywali się w poprzednich latach. Wychowankowie Polonii Środa, wraz z rozpoczęciem obozu przyjęli nową kategorię w której będą rozgrywać swoje mecze od nowego sezonu, a mianowicie nie są już Orlikami starszymi, a Młodzikami Młodszymi.

Zdjęcia z obozu dostępne - TUTAJ

Wraz z młodzikami na obóz udali się orliki młodsze prowadzone przez trenera Fryderyka Haremskiego oraz drużyna Kanii Gostyń z rocznika 2003 a więc wychowankowie Mariusza Kułaka mieli już zapewnionego sparing partnera, a jak się później okazało, bardzo wymagającego.
W pierwszy dzień obozu, po przyjeździe na miejsce, młodzi piłkarze mieli dzień wolny który spędzili na wieczornym spacerze po Ustce, natomiast w kolejnych dniach czekały ich po dwa treningi na pobliskim boisku trawiastym do którego mieli zaledwie 300 m, a w między czasie w zależności od panującej aury za oknem, korzystali z walorów polskiego morza, które zaskakiwało piłkarzy z dnia na dzień.
W poniedziałek w trakcie jednego z treningów, młodziki rozegrali dwa sparingi. Rywalem naszej drużyny był UKS SMS Włocławek, który ulegał naszym piłkarzom w stosunku 1:3, a chwile później naprzeciw stanęła Kania Gostyń, która pokonała wychowanków średzkiej Polonii 2:3.
We wtorek oprócz treningów, zaplanowany został basen na który jechaliśmy do Darłowa. Basen ten jest dobrze znany piłkarzom Polonii, gdyż w poprzednich latach również z niego korzystali. Wszyscy byli zadowoleni i jednocześnie bardzo wyczerpani po dwugodzinnej zabawie na zjeżdżalniach, jacuzzi itp.
Zarówno w środę jak i czwartek po kolacji, piłkarze Polonii zasiedli przed olbrzymim ekranem na którym wyświetlane były mecze Legii i Lecha, ale tutaj dalszy komentarz nie jest potrzebny.
Natomiast po czwartkowym meczu Lecha, wszyscy obozowicze wzięli udział w dyskotece na której bawili się do późnych godzin wieczornych, a następnie reprezentacja piłkarzy Polonii i Kani rywalizowała z drużyna którą utworzyli trenerzy i opiekunowie. Mecz rozgrywany był na oświetlonym boisku plażowym, które znajduje się na obiekcie. Rywalizacja trawa do późnych godzin nocnych a zwycięzcami okazali się trenerzy.
W piątek podczas jednego z treningów, rozegrany został kolejny sparing młodych wychowanków Polonii. Tym razem po drugiej stronie stanęła drużyna Delta Mieszewko, którą reprezentowali piłkarze z przedziału wiekowego 2001-04 i mimo iż większość rywali była starsza od naszych chłopców, to poloniści poradzili sobie z kolegami z Delty pokonując ich 3:1.
Na ostatni wieczór w nocy z piątku na sobotę zaplanowane zostało ognisko z kiełbaskami, a przy tym młodzi piłkarze zażądali rewanżu za przegrany mecz z poprzedniego wieczoru z trenerami. Mecz ten rozpoczął się w piątek, a skończył godzinę po północy dnia następnego i znów górą byli trenerzy.
W ostatni dzień obozu piłkarze już nie trenowali, a jedynie po śniadaniu poszli na spacer po Ustce. Po obiedzie zapakowali się do autobusu i wyruszyli w kilkugodzinną drogę do domu, zahaczając w nagrodę za dobre sprawowanie podczas całego obozu do Mc’Donalda.
Do Ustki wyjechało 14 piłkarzy reprezentujących rocznik 2003, byli to : Adrian Cukrowski, Kacper Cyka, Marek Dolata, Mateusz Dziadek, Olek Kluczyński, Michał Kościelniak, Wiktor Król, Witek Moroz, Sebastian Łopatka, Mateusz Ochowiak, Karol Poznański, Mikołaj Szymanowski, Jędrek Szymczak, Kamil Tabaczka.