statystyki szczegółowe

Aktualności

Złoto w Krotoszynie

• autor: mariuszkulak, 2015-08-25 08:32

W turnieju udział wzięło 8 zespołów z rocznika 2003. Zespoły były podzielone na 2 grupy. Polonia Środa trafiła do Grupy A:

• Błękitni Owińska

Mecze trwały 20 minut równolegle na dwóch boiskach na zmianę dwa mecze z grupy A i następnie 2 mecze grupy B.

Mecz 1

Polonia Środa – UKS Śrem (1-0)

Mecz bardzo wyrównany, piłkarze Polonii Środa bardzo dobrze weszli w mecz dobrze rozciągając grę na całej szerokości boiska. W meczu było mało sytuacji podbramkowych, gra toczyła się w środku boiska. W jednej z akcji lewym skrzydłem w 17 minucie meczu Skała z ostrego kata strzelił bramkę dającą cenne 3 punkty.

Mecz 2
Polonia Środa – Astra Krotoszyn (1-1)

Mecz z przewagą gospodarzy którzy mieli więcej klarownych sytuacji ale na bramce dobrze spisał się najpierw Sebol a potem Wiktor. W jednej z  sytuacji Polonistów uratował słupek, jednak  chwile później Astra zdobyła prowadzenie bo zamieszaniu w polu bramkowym Polonii. Poloniści rozpoczęli grę od środka, uporządkowali szyki i kilka minut później Adi otrzymał dobre podanie i praktycznie z pierwszej piłki uderzył na bramke Astry nie dając szans bramkarzami i był remis.

Mecz 3
Polonia Środa – Mieszko Gniezno  (1-0)

Mecz bardzo wyrównany, sporo walki z jednej i drugiej strony , na początku meczu bardziej naciskało Mieszko potem do głosu doszli Polonisci i po pięknej akcji Marcel podał piłke do Wita który pięknym i silnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

4. Akademia Reissa Jarocin   0 pkt      1-5

W meczu ćwierćfinałowym Polonia spotkała się z ostatnią drużyną grupy B czyli Akademia Reissa Jarocin. Mecz okazał się bardzo trudny, rywal często atakował, a Polonia kontrowała, sporo ciekawych akcji podbramkowych i gdy mecz dobiegał końca i wszyscy szykowali się do rzutów karnych Kapi ograł obrońców i oddał silny strzał na bramkę który  zamienił na jedynego gola i cieszyliśmy się z awansu do półfinału.

W półfinale czekała na Polonie po raz kolejny dru żyna gospodarzy czyli Astra Krotoszyn. W trakcie 20 minut gry było widać zmęczenie turniejem po obu stronach. Były piękne akcje, walka i parady bramkarskie ale ostatecznie żadna z drużyn nie zdobyła bramki i końcowy wynik to 0-0.

O awansie do wielkiego finału decydowały rzuty karne. W pierwszej serii drużyny wyznaczyły po 3 zawodników. Pierwsi strzelali zawodnicy Astry i było 1-0. Wito strzelił dobrze ale bramkarz obronił. W drugiej serii Wiktor obronił karnego i podszedł do strzału strzelając karnego i po dwóch kolejkach było 1-1. W trzeciej serii obie drużyny zdobyły bramki, dla Polonii strzelił Michał Kościelniak, wynik był 2-2

W serii 4 kto nie strzeli odpada obie drużyny strzeliły i było 3-3, dla Polonii strzelił Skała; W serii 5 z kolei obie drużyny nie zdobyły bramki, dla Polonii nie strzelił Seba, zaś Wiktor obronił karnego, wynik nadal 3-3; W serii 6 Wiktor najpierw obronił karnego a do strzału podszedł Stasiu oddając precyzyjny strzał nie do obrony i było jasne Polonia zagra w wielkim finale . Seria rzutów karnych zakończyła się wynikiem 4-3 dla Polonii.

W finale Polonia zmierzyła się z drużyną Kanii Gostyń.  Mecz odbył się praktycznie bez przerwy po meczu półfinałowym co  widać było w grze Polonii. Zawodnicy opadli z sił i grę kontrolowała Kania. Jednak to co najpiękniejsze w piłce nie ważne kto ma przewagę ważne co w siatce. Po jednej z akcji Skała zdobył bramkę dla Polonii i było 1-0. Niestety 4 minuty później to Kania cieszyła się z wyrównania.  Na 3 minuty przed końcem meczu Zawodnik Kani Gostyn wykonując rzut wolny zdobył bramkę która zgodnie z regulaminem turnieju nie została uznana gdyż wszystkie rzuty wolne były rzutami pośrednimi. Wynik końcowy już się nie zmienił i zwycięzcę znów musiały wyłonić rzuty karne.

Po 1 serii Polonia przegrywała 0-1, nie strzelił tym razem Skała

Po 2 serii było już 1-1 bo bramkę strzelił Witek Moroz a Wiktor obronił strzał zawodnika Kanii

Po 3 serii było 2-2, dla Poloni gola zdobył już drugi raz Michał Kościelniak

Po 4 serii wynik się nie zmienił czyli 2-2 , dla Polonii nie zdobył gola Wiktor;

5 seria okazała się najważniejsza. Najpierw Wiktor obronił karnego rehabilitując się za niestrzelonego wcześniej karnego, a potem do strzału podszedł Jasiu Kasprzyk zdobywając gola na 3-2 i było jasne że POLONIA jest zwycięzcą turnieju Astra CUP.

Organizatorzy przyznali jeszcze nagrody indywidualne dla króla strzelców, najlepszego bramkarza, zawodnika. Zawodnikiem turnieju głosami trenerów został wybrany Skała.

Z kolei głosami rodziców dzieci Astry Krotoszyn wyróżniony za grę został Kapi.