Ostatnie zwycięstwo w tym sezonie

• autor: mariuszkulak, 2015-11-16 10:51

W sobotnie popołudnie piłkarze rocznika 2003 udali się na ostatniej tej rundy mecz mistrzowski do Śremu, gdzie tym razem gospodarzem byli piłkarze Warty.
Wychowankowie Polonii już w poprzedniej kolejce zapewnili sobie awans do grupy mistrzowskiej, a więc do Śremu jechali dla formalności. W pierwszym meczu obu tych drużyn, poloniści byli drużyną znacznie lepszą, ale brakowało szczęścia w wykończeniu akcji i nasi piłkarze wygrali tylko 2:1.

Zdjęcia z meczu dostępne - TUTAJ

W Śremie mecz wyglądał podobnie, wychowankowie ze Środy kontrolowali grę, ale ciasna obrona Warty, broniła dostępu do swojej bramki. W przeciągu całego meczu, nie udało im się to do 4 razy.
Pierwszy raz miało miejsce w 12 minucie, gdy sędzia odgwizdał rzut wolny dla Polonii. Piłkę szybko ustawił Adam Rozwora i mocnym strzałem, daleko  zza pola karnego, zaskoczył bramkarza gospodarzy, który wpuścił piłkę przechodząca między jego nogami.
W pierwszej części piłkarze ze Środy jeszcze kilka razy groźnie atakowali bramkę młodzików ze Śremu, ale mało skutecznie i do przerwy Polonia prowadziła z Wartą Śrem tylko 1:0.
Po zmianie stron, poloniści bardzo szybko zdobyli druga bramkę. Akcję lewą stroną poprowadził Adam Rozwora z dośrodkowaniem w pole karne w które wbiegał Dawid Litke i Kacper Cyka. Ten pierwszy jednak był ustawiony lepiej i obrońca chcący wybić piłkę, skierował ją do Dawida, który zmylił bramkarza i oddał celny strzał, dając bramkę swojej drużynie.
Przez kolejne 20 minut, gra się wyrównywała z tym, że młodzi warciarze liczyli tylko na kontry, ale nasza linia obrony, a także bramkarz, dzielnie radzili sobie z atakami.
W 55 minucie prawą stroną, akcję znów poprowadził Adam Rozwora, wymieniając piłkę z Igorem Motyle, który ostatecznie wszedł w pole karne i precyzyjnym strzałem, pokonał śremskiego golkipera i zmieniając wynik na 3:0 dla Polonii.
W 58 minucie, trzecią asystę zaliczył Adam Rozwora, ale tym razem podawał do Kuby Tycnera, który u boku z obrońcą, zmierzał w kierunku bramki i z linii pola karnego, posłał piłkę w sam narożnik bramki. Przy tym strzale, bramkarz był bezradny i po raz czwarty musiał wyciągać piłkę z siatki.
Polonia pokonała w wyjazdowym spotkaniu swoich kolegów z Warty Poznań i tym samym przypieczętowali 1 miejsce w swojej grupie, które premiuje średzkich wychowanków do wiosennych rozgrywek w grupie mistrzowskiej.
Na wiosnę, nasi piłkarze spotkają się z : Liderem Swarzędz, UKS Śrem, Nielbą Wągrowiec, Akademią Reissa, Dyskobolią Grodzisk, Lechem Poznań oraz z Canarinhos Skórzewo.
Młodzik starszy od początku powstania drużyny (2011), zawsze awansuje do tej grupy mistrzowskiej, jest to już czwarty raz kiedy będziemy walczyć o tytuł mistrza.
Pierwszy raz natomiast w tej grupie będziemy się mierzyć z Nielbą Wągrowiec i Canarinhos Skórzewo.

Polonia wystąpiła w składzie:
W. Król, F. Półrolniczak, M. Kościelniak, J. Kasprzyk, W. Moroz, S. Kornaszewski, A. Rozwora, M. Scholz, K. Cyka, S. Łopatka, I. Motyl, D. Litke, M. Szymanowski, J. Szymczak, K. Tycner, A. Cukrowski, W. Piotrowski.