3:0 z Nielbą Wągrowiec

• autor: mariuszkulak, 2016-05-03 10:23

W ostatnią sobotę kwietnia do Środy Wlkp. przyjechała drużyna Nielby Wągrowiec, aby na dolnym boisku CTP rozegrać mecz 6 kolejki grupy mistrzowskiej rocznika 2003.
Poloniści do tej pory doznali tylko jednej porażki, a nasi rywale przed meczem mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa, dwa remisy oraz jedną porażkę. Piłkarze z Wągrowca debiutują w grupie mistrzowskiej, a co za tym idzie, wychowankowie Polonii, pierwszy raz spotkali się z nimi w walce o ligowe punkty.
Patrząc na dotychczasowe wyniki oraz atut swojego boiska, faworytem tego meczu byli piłkarze ze Środy, którzy już od początku spotkania zastosowali się do założeń narzuconych przez trenera co też w ostatecznym rozrachunku przyniosło korzyści.

Poloniści od początku kontrolowali grę, ale dopiero w 14 minucie mogli objąć prowadzeniem jednak po strzale Adama Rozwory z rzutu wolnego, piłka uderzyła tylko w poprzeczkę. Chwilę później Adrian Cukrowski próbował zdobyć bramkę, oddając strzał zza pola karnego jednak bramkarz wykazał się skuteczną interwencją.
W 19 i 20 minucie poloniści równie groźnie zaatakowali bramkę gości, ale znów kibice ze Środy musieli obejść się smakiem i dalej czekali na pierwszą bramkę. Ta natomiast wpadła na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy, a dobrą zespołowa akcję wykończył Witek Moroz i Polonia objęła prowadzenie.
Przed przerwą piłkarze ze Środy podwyższyli swoje prowadzenie, a swoją drugą bramkę zdobył Witek Moroz, a asystował Adrian Cukrowski.
Poloniści na przerwę schodzili z zasłużonym wynikiem 2:0, który dokumentował dobrą grę naszego zespołu.
Po zmianie stron, bardzo szybko, bo już w 32 minucie na listę strzelców zapisał się Marcel Scholz, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego posłał futbolówkę tuż przy słupku i golkiper z Wągrowca musiał kolejny raz wyciągać piłkę z bramki, a Polonia prowadziła już 3:0.
Mimo jeszcze wielu groźnych sytuacji podbramkowych zarówno z jednej jak i drugiej strony, wynik do końca spotkania nie uległ zmianie, choć najlepszą sytuację na podwyższenie wyniku w 50 minucie miał Dawid Litke, ale niestety na pustą już bramkę, nasz zawodni nie trafił w piłkę.
Po ostatnim gwizdku sędziego, Młodzicy starsi ze Środy mogli dopisać kolejne punkty do swojego dorobku, a na ich koncie jest już ich 15, tracąc zaledwie punkt do Lecha Poznań, który zajmuje 1 miejsce.
W niedzielę 8 maja, podopieczni Mariusza Kułaka będą mieli okazję zdobyć kolejne punkty, gdyż wyjadą do Kobylnicy, gdzie zmierzyć się z Liderem Swarzędz i będzie to ostatnia kolejka pierwszej rundy.

Polonia wystąpiła w składzie:
W. Król, W. Piotrowski, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, W. Moroz, A. Cukrowski, M. Kościelniak, A. Rozwora, K. Cyka
S. Łopatka, M. Scholz, J. Kasprzyk, D. Litke, I. Motyl, S. Kornaszewski