Zwycięstwo mimo słabej gry

• autor: mariuszkulak, 2016-05-16 10:07

W miniony weekend doszło do spotkań pierwszej kolejki rundy rewanżowej w której średzcy piłkarze rocznika 2003, podejmowali na własnym boisku rówieśników z Dyskoboli Grodzisk. W pierwszym meczu obu drużyn, poloniści wygrali na wyjeździe 6:1 i patrząc na fakt iż piłkarze z Grodziska w tym sezonie nie zdobyli jeszcze punktów, wychowankowie Polonii zbyt pewnie podeszli do tego meczu co było widać przez całe 60 minut gry.

Mimo iż poloniści mieli optyczną przewagę nad rywalem, to nie potrafili tego wykorzystać i strzałami zza pola karnego próbowali pokonać bramkarza, który w tym dniu mimo iż miał dużo pracy, to strzały naszych piłkarzy nie były groźne.
Bezbramkowy remis utrzymywał się bardzo długo, bo aż do 28 minuty, kiedy to Kacper Cyka znalazł się przed bramkarzem i celnie umieścił piłkę w bramce. Poloniści w tej części meczu oddali wiele celnych strzałów, ale nie miały one prawa zaskoczyć bramkarza. Do przerwy więc Polonia prowadziła z Dyskobolią tylko 1:0.
Po zmianie stron gra polonistów delikatnie się poprawiła, choć na placu gry zabrakło zawodników, którzy stanowią o sile zespołu. Brak tych filarów spowodował, że inni nasi piłkarze musieli wziąć grę na swoje barki. Między innymi takimi zawodnikami byli Filip Półrolniczak i Marcel Scholz po których było widać że mieli w tym dniu ochotę do gry.
Wychowankowie ze Środy niemalże cały czas przebywali na połowie rywala, ale trudno udokumentować to zdobyciem bramki skoro nawet do „pustaka” nie można trafić. Dopiero w 44 minucie Adrian Cukrowski mocnym strzałem w kierunku drugiego słupka pokonał bramkarza gości i Polonia prowadziła 2:0. Zaledwie 4 minuty później, na 3:0 podwyższył Dawid Litke, który wykończył akcję Macela Scholz.
Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie w którymi mimo olbrzymiej przewagi, nasi piłkarze nie potrafili tego wykorzystać.
Już za tydzień do Środy przyjedzie kolejna drużyna z dołu tabeli, która do tej pory zgromadziła na swoim koncie 3 pkt. Drużyna Canarinhos Skórzewo na własnym boisku w pierwszej rundzie uległa Polonii 6:1. Jak w tym meczu zagrają nasi piłkarze, będzie można się przekonać w sobotę o godz. 15 na dolnym boisku Centrum Treningowego Polonia.

Po 8 kolejkach, młodzicy starsi Polonii zajmują 2 miejsce w grupie mistrzowskiej z dorobkiem 21 pkt, ustępując tylko Lechowi Poznań, który zdobył 1 punkt więcej. W innym meczu, dzięki zwycięstwu UKS Śrem nad Akademią Reissa, przewaga Polonii nad  trzecią AP Reissa wzrosła do 7 punktów.

B. Molski, F. Półrolniczak, W. Piotrowski, M. Kościelniak, W. Moroz, M. Scholz, A. Cukrowski, A. Rozwora, D. Litke
S. Łopatka, J. Kasprzyk, I. Motyl, K. Cyka, M. Szymanowski, J. Szymczak, W. Król