Polonia Środa Wlkp. 2003 - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Buttony

Tabela ligowa

0

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Wyniki

Mecze sparingowe

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 78, wczoraj: 146
ogółem: 840 851

statystyki szczegółowe

Aktualności

1 punkt na trudnym terenie

  • autor: mariuszkulak, 2016-06-06 10:26

W pierwszą sobotę czerwca, młodzicy starsi przystąpili do kolejnego meczu, który był już jednym z ostatnich pojedynków w tym sezonie. Rywalem i jednocześnie gospodarzem była złota grupa wychowanków Piotra Reissa Poznań, którzy swoje mecze rozgrywają w Baranowie.
Do tej pory mecze w roczniku 2003 pomiędzy Polonią Środa a Akademią Reissa były wyrównane i nie miały faworyta. W pierwszej rundzie na boisku w Środzie, spotkanie zakończyło się zwycięstwem polonistów 2:1 i było pewne że piłkarze z Poznania na własnym terenie będą chcieli się zrewanżować.

Mimo iż początkowo to gospodarze mieli znaczącą przewagę to w 6 minucie bramkę dająca prowadzenie zdobyła Polonia. Witek Moroz w środkowej strefie boiska, zauważył Kacpra Cykę, który uwolnił się od rywala i otrzymując futbolówkę zmierzał w kierunku bramki. Obrońcy próbowali dogonić Kacpra, ale ten z piłką był równie szybki jak bez i znajdując się już przed bramkarzem, wykonał zwód i położył bramkarza i znalazł się już przed pustą bramkę do której wbiegali spóźnieni obrońcy, ale nie zdążyli już wybić piłki, która zatrzymała się w siatce i Polonia prowadziła 1:0.
Po tej bramce, mecz zaczął się wyrównywać i przeniósł się na środek boiska, gdzie piłka krążyła od pola karnego Reissa do pola karnego Polonii, bez zagrożeń dla obu bramkarzy.
Dopiero w 25 minucie błąd naszego obrońcy przy bocznej linii boiska doprowadził do wejścia z futbolówką młodego reissiaka w pole karne Polonii, mijając po drodze dwóch naszych zawodników i strzałem w kierunku drugiego słupka, nie dał możliwości wykazania się naszemu bramkarzowi przez co Akademia Reissa doprowadziła do remisu. Na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 1:1.
Po przerwie mecz nie nabrał kolorów pod względem emocji dla kibiców. Podobnie jak w pierwszej części, rywalizacja toczyła się głównie w środkowej strefie z zaledwie kilkoma akcjami po obu stronach.
Zawodnicy Reissa w kilku momentach nie nadążali za polonistami i desperacko ciągnęli za koszulkę, przez co sędzia trzy razy zmuszony był wyrzucić zawodnika Akademii Reissa za linię boczną na kilka minut. W 50 minucie zawodnik mógł jednak zostać wykluczony już do końca spotkania, gdyż takim zachowaniem zatrzymał Adama Rozworę, który wychodził z Kacprem Cyką przeciwko jednemu obrońcy. Adam już chciał podać piłkę na drugą stronę do Kapiego, a ten wyszedłby już sam na sam z bramkarzem. Niestety Adam nie zdążył już podać… gdyż został ściągnięty do ziemi.
Ostatecznie wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie 12 kolejki spotkań w grupie mistrzowskiej rocznika 2003 i Polonia do swojego dorobku dopisuje 1 ważny punkt wywieziony z trudnego terenu.
Łącznie poloniści mają na swoim koncie 23 punkty i zajmują obecnie 2 miejsce w grupie nie mając już szans na tytuł mistrza, a pozostaje walka o utrzymanie wicemistrzostwa, gdyż przed młodymi piłkarzami ze Środy pozostały dwa trudne mecze, pierwszy z nich na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec a drugi i ostatni odbędzie się w Środzie z Liderem Swarzędz, który aktualnie najbardziej zagraża polonistom.
 

Polonia wystąpiła w składzie:
W. Król, M. Kościelniak, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, W. Moroz, M. Scholz, A. Rozwora, K. Cyka, A. Cukrowski, S. Łopatka, J. Kasprzyk, W. Piotrowski, S. Kornaszewski, I. Motyl, D. Litke 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [259]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

sponsor - BWA BIS

BWA BIS


www.bwabis.pl
Spółka Cywilna B.W.A. BIS to dynamicznie rozwijająca się firma, świadcząca kompleksowe, profesjonalne usługi transportowe na rynku polskim i międzynarodowym do krajów całej Europy. Doświadczenie naszych pracowników sprawia, iż powierzony nam ładunek zostanie dostarczony w wybrane miejsce szybko i bezpiecznie, gdyż „...bezpieczeństwo i terminowość dostawy to dla nas najwyższy priorytet”. Zatrudniamy jedynie wykwalifikowanych kierowców., którzy są wysokiej klasy specjalistami. Posiadamy nowoczesny i niezawodny tabor samochodowy. 

Gwarantujemy wysoki poziom obsługi, terminowość i mobilność.

"zapakujemy i dostarczymy Twój każdy ładunek..."

Reklama

Kalendarium

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

28

01-2019

pon.

Nabór do drużyny

Nabór do rocznika 2003

KS Polonia Środa Wlkp., sekcja piłki nożnej 
Zapraszamy chłopców urodzonych w 2003r. na treningi:
Wtorek – 18:00 - Centrum Treningowe Polonia (ul. Sportowa)

Obowiązkowo strój oraz obuwie sportowe.
kontakt z trenerem rocznika 2003
Mariusz Kułak
mariuszkulak@wp.pl
502 851 614
skype - kulak_mariusz

 

Hymn

DZIŚ POLONIA NASZA GRA

TŁUM KIBICÓW ZNOWU MA

A KIBICE W GŁOS ŚPIEWAJĄ

SWĄ POLONIE TAK WSPIERAJĄ

---

POLONIA! POLONIA! TYLKO POLONIA!!!

---

POLONIA DO BOJU RUSZA

I KIBICÓW SWOICH WZRUSZA

PIŁKA ZNOWU TOCZY SIĘ

WPADA W BRAMKĘ GOL JUŻ JEST

---

POLONIA! POLONIA! TYLKO POLONIA!!!

---

POLONIŚCI SIĘ RADUJĄ

JESZCZE JEDNĄ DOPINGUJĄ

WPADA DRUGA TRZECIA TEŻ

I WYGRYWAMY ZNOWU MECZ

---

POLONIA! POLONIA! TYLKO POLONIA!!!

---

POLONI NIKT NIE POKONA

NAWET SŁYNNA BARCELONA

---

POLONIA! POLONIA! TYLKO POLONIA!!!